Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt

PODPORTE NÁS


NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky
Keramika
Šperky


Záverečná správa

Oznámenie o konaní
verejnej zbierky


Predbežná správa
verejnej zbierky


Výzva na predkladanie
ponúk 1


Výzva na predkladanie
ponúk 2
späť
Hudba v tme

V nedeľu, 22. 10. 2017 o 18:00 v Kasárňach Kulturparku v Košiciach sme organizovali nezvyčajný zážitkový koncert Hudba v tme.

Podujatie sa konalo v absolútnej tme, aby to simulovalo život nevidiacich. Asistentmi vidiacemu publiku boli nevidiaci ľudia. Vidiace publikum bolo odkázané na ich pomoc pri usádzaní v tme. Zároveň mali možnosť sa porozprávať s týmito ľuďmi o ich živote a „výnimoční asistenti“ mali pocit užitočnosti.
Hudbu bez rušivých vplyvov , ktoré zachytáva zrak si mohli ľudia vypočuť v podaní mladých hudobníkov, ktorí to vzali ako výzvu (jazzový klavír - Richard Jambrich, spev s gitarou - Denisa Gajarská a Ľuboš Šoltés) a exotické hudobné nástroje predstavil nevidiaci Marco Oros.

Zároveň si mohlo publikum pochutnať na drobných pochutinách v tme a vyskúšať si prekážky, s ktorými každodenne bojujú nevidiaci.

Naši „výnimoční“ asistenti oboznámili svojich „zverencov“ s ich životom a pomôckami, ktoré im uľahčujú život.

Občianskemu združeniu Usmej sa na mňa pomohla s organizáciou Únia slabozrakých a nevidiacich Slovenska a Rotaract club Košice. Projekt finančne podporila Nadácia PRO CASSOVIA.