Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt

PODPORTE NÁS


NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky
Keramika
Šperky


Záverečná správa

Oznámenie o konaní
verejnej zbierky


Predbežná správa
verejnej zbierky

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
LETNÝ DETSKÝ TABOR PRE VÝNIMOČNÉ DETI LIPOVCE 2006

Po minuloročných pozitívnych ohlasoch od detí aj ich rodičov sme sa i v tomto roku rozhodli zorganizovať pre naše deti a mládež letný tábor s bohatým programom. Tento projekt sme mohli realizavať vďaka výťažku z benefičného konertu USMEJ SA NA MŇA 2006 a dotácie z rozpočtu mesta Košice.
V horskom hoteli Canyon v Lipovciach sme s 50 deťmi prežili krásne a nezabudnuteľné chvíle.
Športové aktivity boli zamerané na zlepšenie fyzickej kondície , ponúkali možnosť otestovať si pevnú vôľu a vytrvalosť. Pre mladšie deti to boli vychádzky po okolí, loptové hry, táborová olympiáda so zapaľovaním olympijského ohňa a sľubom, plávanie. Starší mali možnosť zdolať známy Lačňonský kaňon, či jaskyňu Zlá diera.
Výtvarné aktivity dali deťom priestor na rozvoj jemnej motoriky, kreativity a fantázie.Do všetkých programov sa deti zapájali s obrovskou chuťou a radosťou, či už to bola stavba táborového totemu z vlastnoručne nazbieraných prírodných materiálov, zhotovovanie táborovej vlajky, výroba šperkov, hudobných nástrojov, či maľovanie lampášikov, ktoré každý večer osvetľovali okolie nášho tábora.
Počas pobytu sme privítali v našom tábore niekoľko pre deti atraktívnych hostí.Desať mladých mužov na motorkách sa tešili obrovskému záujmu , deti mali možnosť si pozrieť a vyskúšať rôzne typy strojov, dozvedieť sa niečo o ich technických parametroch.
Veľký ohlas mala aj návšteva futbalistov z Mestského futbalového klubu Košice, ktorí prišli na krst šteniatka určeného na canisterapeutické účely. Šteniatko je sponzorským darom MFK občianskemu združeniu. Návšteva futbalistov vyvrcholila priateľským futbalovým zápasom .
Nemalý ohlas mala i beseda s Ing.Kočim, ktorý je bývalým jazdcom súťaží rally, či rytmické bubnovanie s pani Jankou.
Večery boli vyplnené súťažami, rozprávkami, diskotékou a na záver i spoločným táborákom a opekaním.
Počas celého pobytu prebiehala u vytypovaných detí canisterapia pod vedením skúseného canisterapeuta z pedagogicko psychologickej poradne.
Všetko, čo sa v tábore udialo zaznamenal náš reportérsky tím( sluchovo postihnutí mladí ľudia) na kameru. Z pobytu vznikne film, ktorý je momentálne v štádiu spracovania.


  Fotogaléria