Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt

PODPORTE NÁS


NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky
Keramika
Šperky


Záverečná správa

Oznámenie o konaní
verejnej zbierky


Predbežná správa
verejnej zbierky


Výzva na predkladanie
ponúk 1


Výzva na predkladanie
ponúk 2
späť
Remeselné zručnosti dávajú nové možnosti

Našou snahou je nájsť uplatnenie pre ľudí s mentálnym hendikepom a autizmom. Chceli by sme im dať „chlieb do rúk“, to znamená naučiť ich remeselné zručnosti, aby boli ľahšie uplatniteľné.

Preto sme nadšení, že Nadácia Volkswagen Slovakia podporila náš projekt „Remeselné zručnosti dávajú nové možnosti“ v rámci grantového programu „Budúcnosť a autizmom“ sumou 2500 Eur.

Cieľom je zorganizovať 10 mesačný cyklus Tvorivých a Remeselných dielní pre deti a mládež s autizmom a/alebo mentálnym hendikepom zameraných na rozvoj pred-profesijných a profesijných manuálnych zručností. Deti si môžu osvojiť rôzne remeselné techniky. Vzhľadom k špecifickým potrebám dielne prebiehajú za účasti špeciálneho pedagóga pod vedením odborného lektora v menších skupinách. Vekové rozpätie účastníkov je od 7 do 25 rokov.

Deti z praktickej školy na Vojenskej ulici navštevujú krúžky rezbárstva a iných remeselných techník v priestoroch UĽUVu v Košiciach. Tiež hendikepovaní mládežníci sa zúčastnili kurzov zdobenia medovníčkov, maľovania na sklo a výroby mydiel. Ďalšie tvorivé dielne – šitie, batikovanie, výroba zo šúpolia, výroba krojov, zdobenie kraslíc voskovaním sú pripravené na rok 2017. Tvorivé dielne sa tešia veľkej obľube. Záverečná výstava výrobkov bude 11.3.2018 v rámci 13. Benefičného koncertu Usmej sa na mňa.