Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt

PODPORTE NÁS


NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky
Keramika
Šperky


Záverečná správa

Oznámenie o konaní
verejnej zbierky


Predbežná správa
verejnej zbierky


Výzva na predkladanie
ponúk 1


Výzva na predkladanie
ponúk 2
späť
ÚSPEŠNÍ HENDIKEPOVANÍ ŠPORTOVCI

O tom, že šport je pre zdravotne znevýhodnených športovcov nanajvýš osožný nie je pochýb. A že im to prináša aj pocit hrdosti a zvyšuje sebavedomie môžeme vidieť po každom úspechu.

Na začiatku septembra sme po letnej prestávke zorganizovali plavecké sústredenie pre 10 plavcov s mentálnym hendikepom v Drienici. Okrem dvojfázového plaveckého tréningu zvládli aj túry na Lysú a prechádzky v prírode.

Prvým pretekom v novej sezóne (12.10.2019) bola Veľká cena primátora mesta Trenčín plavcov so zdravotným znevýhodnením a 4. Majstrovstvá SR plavcov s DS. Z nášho oddielu sa zúčastnilo 7 plavcov. Dievčatá boli veľmi úspešné a dokonca naša Lenku Láslofiová bola vyhlásená za najlepšiu plavkyňu šampionátu.

Následne sme sa zúčastnili Pohára Špeciálnych olympiád Slovensko v plávaní v Bratislave (29.11.2019), kde sme všetci naši účastníci si počínali veľmi úspešne. Každý získal minimálne dve medaile a našu Marušku Hurbanovú vyhlásili za 2. najlepšiu plavkyňu súťaže.

Okrem toho rastú v svojej výkonnosti aj taekwondisti, čo sa odzrkadľuje aj na zdolávaní skúšok technickej vyspelosti a získavaní nových opaskov.

Všetky tieto aktivity sa mohli zrealizovať aj vďaka podpore z Nadácie EPH.