Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt

PODPORTE NÁS


NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky
Keramika
Šperky


Záverečná správa

Oznámenie o konaní
verejnej zbierky


Predbežná správa
verejnej zbierky


Výzva na predkladanie
ponúk 1


Výzva na predkladanie
ponúk 2




späť
VSE CITY RUN pre výnimočné deti

Vyhráva jeden, pomáha každý

Charitatívne bežecké podujatie VSE City Run prinieslo počas horúceho tretieho mája 2018 do centra Košíc množstvo ľudí s rýchlymi nohami a veľkým srdcom pripraveným pomôcť iným. V poradí už jedenásty ročník jedného z najväčších benefičných športových podujatí na Slovensku spojil športové kluby, známe osobnosti, deti i širokú verejnosť pre dobrú vec.

2 540 účastníkov spolu s generálnym partnerom Východoslovenskou energetikou, členom innogy vybehali za 8 hodín na bežeckom páse a na 4 kilometrovej trati v uliciach mesta krásnu sumu 7 094 Eur. Tá poputuje na účet OZ Usmej sa na mňa, ktoré sa už 14 rokov zasadzuje o integráciu sluchovo, zrakovo, mentálne a telesne postihnutých detí a mládeže do bežného života.

„Toto úžasné a veľmi dobre zorganizované podujatie prinieslo radosť nielen všetkým zúčastneným športovcom, ale hlavne „výnimočným deťom“, ktoré napriek svojmu hendikepu sa tiež zapojili a rozdávali úsmevy navôkol. Výťažok z podujatia použijeme na zorganizovanie voľnočasových aktivít, ktoré budú zohľadňovať ich špecifické potreby (tábor, pobyt pri mori, športová činnosť a iné). Zároveň pomôžeme aj rodičom týchto detí. Bola som prekvapená, koľkých ľudí oslovila myšlienka pomáhať slabším. Ďakujeme veľmi pekne“, povedala riaditeľka OZ Usmej sa na mňa Dagmar Kočiová.

Medzi tými, ktorí síce neobsadili prvé priečky, no v duchu hesla „Vyhráva jeden, pomáha každý“ podporili myšlienku podujatia, boli i známe tváre. Medzi nimi Zuzana Jusková, (pokoriteľka kanála La Manche), bývalý hokejista Peter Bartoš, automobilový pretekár Martin Koči, hudobník Peter Bič, katolícky kňaz Peter Gombita i „potulkár“ Milan Kolcun.

Výnimočné deti mali svoj stánok, kde ponúkali vlastnoručne vyrobené darčeky, ale behu, resp. prechádzky sa zúčastnili aj aktívne. Biele tričká s červeným srdiečkom svietili v pelotóne a ich majitelia rozdávali úsmevy v súlade s názvom ich organizácie.

Okrem toho zamestnanci VSE dobrovoľnícky pomohli organizáciam, ktoré vychovávajú hendikepované deti. V špeciálnej škôlke na ľudovej ul. a v Spojenej škole na Vojenskej skrášlili záhrady a občianskemu združeniu presťahovali skladové priestory.

ĎAKUJEME



  Fotogaléria - VSE CITY RUN pre výnimočné deti