Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt

PODPORTE NÁS


NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky
Keramika
Šperky


Záverečná správa

Oznámenie o konaní
verejnej zbierky


Predbežná správa
verejnej zbierky


Výzva na predkladanie
ponúk 1


Výzva na predkladanie
ponúk 2
späť
Vzdelaním k integrácii

Projekt Remeslo má zlaté dno


Zdravotne hendikepovaní mladí ľudia majú veľmi malú šancu zamestnať sa, hoci by boli veľmi vďační, keby bolo užitoční. Potrebujú však jednoduchú prácu a špeciálny prístup.

Preto sa OZ Usmej sa na mňa, ktoré pomáha týmto ľuďom, rozhodlo dať im možnosť vyskúšať si rôzne remeslá a naučiť ich jednoduché zručnosti pod dohľadom odborníkov.

S významnu finančnou pomocou Nadácie Volkswagen možeme realizovať 10-mesačný cyklus tvorivý a remeselných dielní pre zdravotne hendikepované deti a mládež. Deti s mentálnym hendikepom navštevujú remeselné dielne v UĽUVe v rámci pracovného vyučovania a krúžkov. Učia sa rezbárstvo, textilné techniky, prácu s kožou a s prútim, vyrábajú formy na modrotlač.
Mladí ľudia s mentálnym a zrakovým hendikepom chodia na hrnčiarske dielne v UĽUVe, kde vyrábajú mištičky, hrnčeky a iné keramické ozdoby. Veľmi ich to baví, rozvíjajú si jemnú motoriku, vidia svoj výrobok a lektori sú s nimi veľmi spokojní. Dokonca aj jeden nevidiaci klient chodí na hrnčiarstvo a veľmi sa teší, že môže prácu s hlinou spoznávať cez hmat.

Ďalšou skupinou je mládež po ukončení školskej dochádzky, ktorá nenavštevuje žiadne zariadenie a jedinou možnosťou sociálnych kontaktov a uplatnenia sú tvorivé dielne v OZ Usmej sa na mňa, kde toho roku máme kurzy šitia. Vyrábajú ekologické vrecúška na ovocie a zeleninu zo starších záclon (ako náhrada za mikroténové sáčky) a bavlnené vrecúška na chlieb a pečivo. Chceli by sme, aby aj naši klienti prispievali k ekológickému zmýšľaniu a podporujeme myšlienku Zero waste.


Avšak bez finančného príspevku by sme tieto zmysluplné aktivity nemohli relaizovať. Preto sme veľmi vďační Nadácii Volkswagen, že podporila náš projekt.Ďakujeme.